• język migowy
BIP
Grafika BIP
Strona główna/Ogłoszenia urzędowe/Organizacje pozarządowe/OFERTA REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO

OFERTA REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO

14 Września 2017

Informujemy, że do Urzędu Miejskiego w Bieruniu wpłynęła oferta realizacji zadania publicznego, złożona przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Bieruńska” .

Oferta została złożona w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie i dotyczy wsparcia realizacji zadania publicznego pn.: „Kolędowanie po bieruńsku” na kwotę 10 000 zł. Wnioskowana kwota dotacji dotyczy pokrycia kosztów zakupu strojów dla kolędników wraz z rekwizytami oraz promocji zadania.

W ramach realizacji tego zadania przewiduje się organizację i przebieg obrzędu ludowego, polegającego na odwiedzaniu przez kolędników domów mieszkańców Bierunia, życząc im pomyślności w Nowym Roku i wykonując tradycyjne kolędy. Kolędnicy to podopieczni Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Bieruńska”, będący przebrani za tradycyjne postacie obrzędu, tj. kolędnik z gwiazdą, anioł, diabeł, śmierć, pasterz, Trzej Królowie itd. W takich przebraniach dzieci i młodzież będą odwiedzać domy mieszkańców Bierunia w okresie świąt Bożego Narodzenia. Terminy odwiedzin będą  rozpowszechnione na terenie miasta poprzez plakaty, ogłoszenia, za pośrednictwem Internetu.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Organizacje pozarządowe
pdf 2017-09-14 Oferta Kolędowanie po bieruńsku.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 196
Oferta Kolędowanie po bieruńsku.pdf 2.87MB zobacz

Drukuj
Liczba odwiedzin
130
do góry